LifeFree.pl

Ośrodek rozwoju w Polu - Gajrowskie

Ośrodek Pracy w Polu - fot.
  • Nazwa: Ośrodek rozwoju w Polu
  • Miejscowość: Gajrowskie, warmińsko-mazurskie
  • Adres: Gajrowskie 12a
  • Telefon: 502 351 161 – Bartosz Płazak; 690 939 008 – Agata Brzóska
  • E-mail: bartosz.plazak@gmail.com, brzoskaagata@gmail.com
  • WWW: strona www

Zapraszamy do miejscowości Gajrowskie na Mazurach.  Tu organizujemy warsztaty i spotkania rozwojowe.  Tu tworzymy ośrodek rozwoju osobistego i duchowego.

Ośrodek pracy „W Polu” stworzyliśmy by mogły się w nim odbywać warsztaty rozwojowe dla małych grup. Prowadzimy tu zajęcia Fundacji Rozwiń Skrzydła, Holistycznej Szkoły Trenerów, treningi psychologiczne, arteterapii, choreoterapii, pracy z oddechem, ustawień systemowych, zajęcia terapeutyczne w różnych systemach, oraz inne, łączące w sobie elementy z pogranicza coachingu, malarstwa, tańca, muzykowania, fotografii, pracy z ciałem, jogi, medytacji… Szczególne miejsce zajmują warsztaty ekoświadomości, które dzieją się w  naszych lasach, nad jeziorami, na łąkach i mazurskich pagórach.  To co łączy wydarzenia ośrodka „W Polu” to praca ze świadomością i równowagą, w podejściu holistycznym

Stawiamy na jakość spotkań grupowych jakie odbywają się w naszym ośrodku. Dbamy by liczebność grup nie była zbyt duża, by każdy uczestnik miał przestrzeń dla siebie, zapraszamy doświadczonych nauczycieli. Preferujemy wspólnotowy sposób przebywania w ośrodku. Nie mamy służb gotujących i sprzątających. Dzięki temu również dostępność naszego ośrodka zwiększa się.  Dążymy do uzgadniania zasad współpracy, preferujemy współorganizację wydarzeń w zakresie logistyki i promocji.

Położenie i sposób budowy naszego domu wynika wprost z idei wracania do natury. Natury człowieka i  naszego naturalnego otoczenia. Wybudowany jest właśnie w tym miejscu i w taki sposób by wspierać naszych gości w ich drodze do ich własnej natury. Sposób współpracy i organizacji zdarzeń w ośrodku wspiera wartości, którymi się kierujemy i chcemy na nich opierać to co wnosimy do świata.

Nasze wartości:

 to świadomość, wolność, przestrzeń, proces, kreacja, wspólnota.

O Ośrodku:

Nasz dom jest zbudowany ze słomy drewna i gliny,  starych materiałów takich jak 100 letnie dachówki, 100 letnie drewno z młyna z poprzedniej epoki, cegły rozbiórkowej. Okna są uszczelnione owczą wełną ;). Materiały jak glina, wapno i drewno pochodzą z najbliższej okolicy. Ograniczyliśmy do niezbędnego minimum nowoczesne rozwiązania. Dom zaprojektowany został tak by pasował do zabudowy  otaczającej go wsi mazurskiej. Stoi więc na planie prostokąta, ma dwuspadzisty dach z czerwoną dachówką, jest pomalowany na biało i ma drewniane wykończenia.

To co najważniejsze jednak  w domu to wnętrze. Dzięki naturalnym materiałom, wewnątrz panuje wyjątkowo przytulna, cicha, ciepło wibrująca energia.  W chłodniejsze wieczory piec daje ciepło prawdziwego ognia, a dom odpowiada mu pięknym spokojnym oddechem ziemi.

 

Galerie zdjęć