LifeFree.pl

Górska Hacjenda - Brenna

Górska Hacjenda
  • Nazwa: Górska Hacjenda
  • Miejscowość: Brenna, śląskie
  • Adres: Barujec 35
  • Telefon: 518 539 115
  • WWW: strona www

GÓRSKA HACJENDA znajduje się w Beskidzie Śląskim, na zboczu góry Czupel w miejscowości Brenna, w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości Ustroń, Wisła, Skoczów i Cieszyn. Naszym gościom oferujemy apartamenty i pokoje, znajdujące się z dala od miejskiego zgiełku, oddalone od publicznych miejsc i hałasu, gdzie można spędzić czas w spokoju i w zgodzie z otaczającą je ze wszystkich stron naturą.

Budynek zbudowany jest z drewna świerkowego o naturalnym okrągłym kształcie, z wykorzystaniem mszenia między balami ręcznie wytworzoną wełnianką świerkową przez wysokiej klasy regionalnych specjalistów, a do jego budowy wykorzystano głównie materiały pochodzenia naturalnego.

Z każdego miejsca – zarówno – z budynku, jak i z poza niego rozpościera się przepiękny i niepowtarzalny widok na panoramę gór i dolin Polski, Czech i Słowacji, który można obserwować od rana do zachodu słońca, a nawet w nocy.

Miejsce to jest odwiedzane przez różne gatunki zwierząt, które można obserwować i słuchać w trakcie łowów i odpoczynku (ptaki śpiewające i drapieżne, sarny, zające, dziki, jelenie, a także motyle jaszczurki itp.).

W bliskiej odległości znajdują się górskie trasy turystyczne dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas. Do samego centrum Brennej podróż samochodem zajmuje jedyne kilka minut. Ta atrakcyjna turystycznie miejscowość tętni życiem przez cały rok a weekendami w lecie odbywają się imprezy amfiteatrze, gdzie czekają liczne atrakcje z występami włącznie. W zimie można cieszyć się licznymi trasami narciarskimi i lodowiskiem w Brennej jak i w Wiśle czy Ustroniu. Stąd dojedziesz w kilka minut na Czantorię, Równicę i inne znane stacje narciarskie.