LifeFree.pl

Gliniana Wioska - Kukle

kukle
  • Nazwa: Gliniana Wioska
  • Miejscowość: Kukle, podlaskie
  • Adres: Kukle 29
  • Telefon: (87) 516 50 58, 697 650 660
  • WWW: strona www

Nasze domki naprawdę są okrągłe! Wykonane w tradycyjnej ekologicznej technologii z gliny i słomy, o drewnianej konstrukcji i elementach ozdobnych, pokrytych wiórem osikowym. Z kamiennymi tarasami tworzą doskonały naturalny mikroklimat. Jeśli dodamy do tego mini SPA, sale konferencyjno-bankietowe, plażę z kąpieliskiem, wspaniały pomost, to mamy nadzieję, że zarówno unikalne miejsce, kulinarne osobliwości, jak też dobre wyposażenie naszego ośrodka nie zawiodą Państwa oczekiwań o każdej porze roku.

Najpopularniejszym i najbardziej powszechnym budulcem na pograniczu polsko-litewskim było drewno, kamień i glina. Z tych właśnie materiałów mieszkańcy Sejneńszczyzny budowali ongiś swoje domostwa i budynki gospodarcze. Kamień dawał silną i trwałą podstawę budynkom. Drewno pozwalało zbudować dach, pokrycie, drzwi, wyposażenie. Glina stanowiła główny budulec ścian. Aby budynek był „ciepły”, mieszano z nią jeszcze słomę i układano ściany budynków. Ta idea przyświecała budowie naszej GLINIANEJ WIOSKI położonej nad brzegiem zasobnego w ryby jeziora Pomorze i pięknego sosnowego lasu o żywicznym mikroklimacie, wspaniale służącym m.in. dla osób cierpiących na alergie, schorzenia dróg oddechowych.

Wioska Glinianych Domków Okrągłych to unikalne miejsce dla wszystkich, którzy chcą odpocząć w ciszy i spokoju, zregenerować siły, nabrać energii wśród sosnowych lasów Puszczy Augustowskiej nad pięknym jeziorem… Tu właśnie, z dala od zgiełku można wybrać się na łowy z kamerą by podpatrzeć łosia, szarą czaplę, z wędką na dorodnego szczupaka i lina, z koszykiem na grzyby, jagody i maliny, a jednocześnie mieszkać w komfortowych warunkach. Gliniana Wioska bowiem jest szczególnym, a nawet magicznym miejscem, gdzie tradycyjna technologia i symbioza z naturą idealnie współgra z nowoczesnością i komfortem 

 

Wśród 20. komfortowo wyposażonych domków, znajduje się także domek przystosowany dla osób niepełnosprawnych wraz z parkingiem, a w jednym mieści się recepcja. W każdym z domków mieszkalnych znajduje się:

♦ salon – a w nim rozkładana kanapa oraz TV cyfrowa

♦ aneks kuchenny, w którym znajduje się lodówka z zamrażalką, płytka elektryczna oraz zastawa na 6 osób

♦ oddzielny pokój z jednym łóżkiem, dużą szafą oraz sanitariatem z umywalką.

♦ łazienka z prysznicem

♦ antresola z dodatkowymi miejscami noclegowymi

♦ bezpłatny dostęp do bezprzewodowej sieci internetowej WI-FI

Wszystkie domki posiadają też duży, kamienny taras wsparty na drewnianych słupach, z widokiem na jezioro Pomorze. Fantazyjnie wyprowadzone pomiędzy domkami i starymi sosnami ścieżki, romantyczne altanki, ławeczki i latarnie dodają smaku i niepowtarzalności tego miejsca. Odpoczynkiem i urozmaiceniem pobytu będzie na pewno czas spędzony w saunie, która pozwoli na pełne odprężenie i relaks. Będzie ona też miłym akcentem dla naszych gości, którzy przyjadą tu w celach szkoleniowych i którym służymy w pełni wyposażoną salą konferencyjną.

Niezwykle urokliwe miejsce z tak unikatową zabudową zachwyca i doskonale wpisuje się w krajobraz Natury 2000. Okrągłe domki wykonane w kompletnie ekologicznej technologii z gliny i słomy, o drewnianej konstrukcji i elementach ozdobnych, pokryte wiórem osikowym, z kamiennymi tarasami tworzą niewątpliwą atrakcję regionu!

Zapraszamy Szanownych Gości do mini SPA Glinianej Wioski. Łacińskie „sanus per aquam“ oznacza „zdrowie przez wodę“. Od tysięcy lat SPA jest formułą na osiągnięcie harmonii ciała i umysłu, poprzez zabiegi oparte na wodzie. Oferujemy gamę podstawowych zabiegów SPA, w których cztery podstawowe elementy: para, woda, zapach i dotyk, tworzą kombinację zapewniającą relaks i regenerację. Pielęgnacja całego ciała przy użyciu naturalnych składników przywraca naszym Gościom równowagę i doskonałe samopoczucie. Odprężenie, jakiego doświadczysz w naszym mini spa będzie Ci towarzyszyć jeszcze długo po wyjściu z niej, podobnie jak większa witalność, lepszy humor i promienny wygląd. Twoje ciało, poprzez szereg skomplikowanych procesów, wzmacnia odporność, zyskuje energię i witalność. Cisza, krystaliczne powietrze, świetne warunki do uprawiania sportu i rekreacji pozwolą na wyzwolenie pozytywnej energii. Mini SPA położone jest nad samym brzegiem jeziora, a zatem po wyjściu z sauny można wskoczyć do jeziora lub też biesiadować przy kominku.

Oferujemy następujące usługi: wczasy letnie i zimowe, wypoczynek świąteczny i weekendowy, pobyty specjalistyczne związane z uprawianiem sportów wodnych i obozy sportowe, narady, szkolenia, konferencje, plenery i „zielone szkoły”, wesela, bale, spotkania towarzyskie, białe i zielone kuligi, noclegi dla wycieczek udających się na Litwę, pobyty integracyjne dla zakładów pracy, grzybobranie i wędkowanie.

Organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy firmowe:

♦ Szkolenia

♦ Konferencje

♦ Zajęcia team building

♦ Pobyty integracyjne

♦ Regaty żaglowych łodzi okrągłych

♦ Zawody i obozy wędkarskie

♦ Wycieczki wyjazdowe (Wilno, Druskienniki, Kowno, Suwalszczyzna)

♦ Wycieczki pobytowe na Litwie (zakwaterowanie, wyżywienie, imprezy)