LifeFree.pl

EkoPark Lipowa Dolina - Kazimierz Dolny

lipowa dolina
  • Nazwa: EkoPark Lipowa Dolina
  • Miejscowość: Kazimierz Dolny, lubelskie
  • Adres: Wylągi 48
  • Telefon: 602219210
  • WWW: strona www

Kazimierz Dolny oddalony o 4,5 km a nas budzi śpiew ptaków zamiast warkotu silnika. Okolica bardziej przypomina toskańskie wzgórza niż polską siermiężną wieś. To nas urzekło. Tym miejscem się zauroczyliśmy i chcemy się nim dzielić z wytrawnymi smakoszami natury i żywności. A jest czym się rozkoszować

Noclegi z klimatem... Na nieprzypadkowych* gości czeka duży dom z pięcioma pokojami ( w tym 2 apartamenty dwupokojowe)  otoczony stuletnimi lipami z widokiem na wzgórza oraz dodatkowo drewnianą chatę z 1863r. krytą strzechą z 7 łóżkami urokliwy park, swobodne bujanie na kilku hamakach,  zimowe grzanie przy kominku z nalewką naszej produkcji

Dla najmłodszych mamy domek na kurzej stopie i plac zabaw z huśtawkami. Obok mamy stadninę koni, w której oferuje się naukę jazdy konnej oraz przejażdzki, a dla zgranych ekip organizuje hucznego Hubertusa. W zimie robimy kuligi w wąwozach - nieziemska frajda. Tylko śnieg trzeba zamówić ;-)

Nazywamy nasz pensjonat Ekopark Lipowa Dolina. Eko - bo podajemy głównie ekologicznie. Sami wędzimy nasze szynki i polędwice, sami robimy konfitury, a ser, mleko i jaja "wypasają" się na naszej łące. Jesteśmy członkami Slow Food Polska i dzielimy się slowfood'em z naszymi gośćmi. Podajemy to co wyrośnie w naszym ogródku lub w promieniu 30 mil; Lipowa - bo otaczają nas 100-letnie lipy, a Dolina - bo leżymy w dolinie pomiędzy dwoma wzgórzami, a droga do nas prowadzi oszałamiającym wąwozem (ang. gorgeous gorge:)

Chcemy stworzyć wysmakowany dom w stylu starych wiejskich posiadłości (jak toskańskie) z ekologicznymi produktami. Nie odcinamy się od tradycji - Kazimierz Dolny zobowiązuje! Dlatego pielęgnujemy naszą Starą Drewnianą Chatę krytą strzechą - a w niej stary gliniany piec drzewny. Stale remontujemy, odnawiamy i upiększamy wnętrza naszego Pensjonatu.  Niedługo otworzymy winiarnię i do toskańskich widoczków dodamy Chianti.

Oferujemy Państwu 2 sale konferencyjne na dwóch poziomach: parter o pow. 96m2 i piętro o pow. 115m2. 


Sala idealnie służy do organizowania wesel, konferencji, spotkań integracyjnych i warsztatów, np. jogi, warsztatów gotowania (w tym 5-ciu przemian) lub innych imprez.


Sala na parterze wyposażona jest w duże stoły biesiadne na 80 osób - połączona z częścią gastroniczną, górna natomiast spełnia idealne misjsce do tańca i różańca. Można w niej tańczyć, rozłożyć karimaty, ćwiczyć jogę lub zorganizować tantryczne spotkanie 3-go stopnia. 


W piwnicy pod salą - 4m pod ziemią znajduje się winiarnia, w której organizujemy szkolenia sommelierskie, degustacje winne lub wieczory z winem i naszymi ekologicznymi zakąskami.