LifeFree.pl

Dom na Wschodzie - Siemianówka

Dom na Wschodzie
  • Nazwa: Dom na Wschodzie
  • Miejscowość: Siemianówka, podlaskie
  • Adres: Łąkowa 108
  • Telefon: Marek Jacel 696 044 626 lub Joanna Banaszewska 607 142 070
  • E-mail: domnawschodzie@gmail.com
  • WWW: strona www

Dom na Wschodzie to nasza wymarzona agroturystyka położona w otulinie Puszczy Białowieskiej na malowniczym Podlasiu. Do dyspozycji gości jest drewniany dom, ruska bania, skansen, domowa atmosfera oraz aromatyczna kuchnia wegetariańska.

Nasze miejsce to Agroturystyka Wegetariańska. Proponujemy dla naszych gości domowe posiłki wegetariańskie, przygotowane w znacznej części z warzyw i ziół z naszego ogródka uprawianego bez użycia chemii. Zaopatrujemy się również u lokalnych rolników. Nasza kuchnia wegetariańska to fuzja kuchni podlaskiej ze smakami całego świata. Pełna jest aromatycznych ziół i przypraw. Wizyta u nas jest niepowtarzalną okazją spróbowania smacznego naturalnego jedzenia, potraw regionalnych przygotowanych na nasz własny sposób - pysznie i zdrowo.

Dom w naszej agroturystyce przenieśliśmy do Siemianówki na Podlasiu wprost ze wsi Biardy. Siemianówka jest niezwykle urokliwą i wielokulturową wsią.

Nasz dom został wykończony starym drewnem pochodzącym z 3 różnych stodół, z których jedna z nich datowana jest aż na rok 1863. Użycie wiekowych materiałów sprawiło, że dom otrzymał duszę zanim nawet został wykończony. Dach został pokryty tzw. gontem syberyjskim, metodą praktycznie już zapomnianą, ale wspaniale podkreślającą styl naszego domu. Jest on perełką naszej agroturystyki. Wnętrza urządziliśmy w klimacie wiejskiej chaty. Wyciągnęliśmy z zakamarków różnych stodół i poddaszy Podlasia wiele starych mebli i elementów wyposażenia, przechodziliśmy wiele targów staroci. Część drewnianych mebli, czy innych detali wykonaliśmy sami z użyciem starego drewna. Dzięki temu dom nabrał ciepłego klimatu i stylowego sznytu. Miejscowy zdun wykonał dla nas piękne klasyczne piece. Wszystko to uzupełniliśmy o funkcjonalne łazienki i kuchnię dla wygody naszych gości.