LifeFree.pl

Dom Gościnny Makarena - Gąski

Dom Gościnny Makarena
  • Nazwa: Dom Gościnny Makarena
  • Miejscowość: Gąski, zachodniopomorskie
  • Adres: Piaskowa 5
  • Telefon: (94)346- 93- 41 lub 603 126 196
  • WWW: strona www

Największą atrakcją miejscowości jest dość szeroka, piaszczysta plaża morska, z wałem wydm, urokliwie porośniętym roślinami. Na plażę wiedzie sporo przejść - niektóre piaszczyste, inne z kolei z niewysokimi schodami. Niedaleko kąpieliska stoi wybudowana w XIX stuleciu, wzniosła na przeszło pięćdziesiąt metrów, latarnia morska. Blask latarni, przy dobrej pogodzie jest widoczne z odległości prawie że 20 mil morskich. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania - po przebyciu stu dziewięćdziesięciu krętych, wykonanych z granitu stopni, można upajać się przepięknym krajobrazem morskim, widokiem na Gąski i pobliskie miejscowości: Sarbinowo, Chłopy, Mielenko a nawet Mielno. Innym zabytkiem letniska jest dawny Pałac Morski z 2-giej połowy dziewiętnastego wieku, gdzie aktualnie znajduje się ośrodek wypoczynkowy.

Z miejscowości warto wybrać się na spacer plażą do sąsiedniego, oddalonego mniej więcej dwa i pół km letniska Sarbinowo. Po przebyciu następnych dwóch km letnik znajdzie się w obrębie następnego wczasowiska - miejscowości, która zwie się Chłopy i jest w całości wpisana do rejestru zabytków, ze względu na zachowaną zabudowę starej osady rybackiej. Każdy kto postanowi spędzić wczasy w Gąskach, będzie mógł wybierać pośród wielu odmian noclegów - kwater, pokoi gościnnych, domów gościnnych, domów wczasowych czy ośrodków wypoczynkowych.

Dom Gościnny Makarena oddaje do dyspozycji swoich gości pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami ,w każdym pokoju znajduje się: telewizor, radio,lodówka, lampka nocna oraz sprzęt plażowy . Przyjmujemy grupy zorganizowane – w zależności od potrzeb do dyspozycji sala 100m2 do wykładów i ćwiczeń, nowoczesny sprzęt audiowizualny, karimaty.