LifeFree.pl

Siedlisko Blanki Certyfikowane Gospodarstwo Ekologiczne - Lidzbark Warmiński

Siedlisko Blanki Certyfikowane Gospodarstwo Ekologiczne
  • Nazwa: Siedlisko Blanki Certyfikowane Gospodarstwo Ekologiczne
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński, warmińsko-mazurskie
  • Adres: Blanki 46
  • Telefon: Kasia: 604 161 670 , Zbyszek: 882 149 629
  • E-mail: siedliskoblanki@onet.pl
  • WWW: strona www

Agroturystyka Siedlisko Blanki to ekskluzywne i butikowe miejsce w stylu prowansalskiej posiadłości położone nad malowniczym jeziorem Blanki w okolicach Lidzbarka Warmińskiego (13 km) oraz Olsztyna ( 58 km). 

60 hektarowe ceryfikowane gospodarstwo ekologiczne usytuowane jest w wyszukanym miejscu, które można określić jako perłę Mazur, spokojnej i malowniczej, z dala od miasta, w sercu mazurskiej przyrody. Duża ilość jezior, stawów, bujna roślinność i niewielka ilość mieszkańców przyciąga różnorodne ptactwo i dziką zwierzynę. Regularnie słychać klekot bocianów, rechot żab i śpiew żurawi. Bliskość natury działa bardzo kojąco na zmysły. Siedlisko Blanki to także pasja poznawania świata, fascynacja sztuką, dobrą kuchnią, ideą Slow life oraz miłością do piękna i sportu.

W takim malowniczym miejscu wszystkie pory roku są jednakowo piękne i zapewniają wiele atrakcji. Latem natura jest w pełni rozkwitu. Zboża stopniowo dojrzewają nabierając coraz bardziej złocistego koloru. Co tydzień pojawiają się nowe kolory na ogromnych połaciach różnorodnych polnych kwiatów. Niezliczone ilości żab przyciągają bociany, które leniwie spacerują wokół stawu, małe żurawie zamykają popisy szybowania i śpiewu. Jezioro iskrzy się od słońca wyglądając jakby było posypane brylantami.

Jesień przychodzi powoli zmieniając dominującą latem zieleń w ciepłe kolory żółci, pomarańczy i radości. Pejzaż wtedy przypomina wyjątkowy perski dywan, a wieczory urozmaicają odgłosy jeleni.

Zima jest równie wyjątkowa. Śnieg, który szczególnie w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku pokrywa grubym puchem całą okolicę, połyskuje w słońcu i nabiera odcieni złota, czasami srebra lub błękitu, kusi, by pędzić po nim saniami.

Wiosną natura budzi się do życia. Słychać śpiew przylatujących ptaków tworzących na niebie ogromne klucze. Cały ten klimat, spokojnej, ekologicznej i niezmiennej od dziesiątków lat okolicy, gdzie nie ma hałaśliwych turystów jest absolutnie wyjątkowy.

Siedlisko Blanki to kwintesencja natury, cisza, intymność i wspaniała kuchnia. To miejsce które na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Po latach poświęconych sportowi, po wielu podróżach, chcieliśmy zatrzymać piękno i dzielić się nim z innymi. Siedlisko Blanki to miejsce, które pozwoliło nam połączyć miłość do piękna i sztuki. Po latach pracy w Galerii Sztuki w Niemczech przeniosłem tu najcenniejsze moje obrazy.

W najbliższym czasie Siedlisko Blanki stanie się miejscem spotkań, ciekawych i niepowtarzalnych wydarzeń kulturalnych (Warsztaty artystyczne, Wernisaże malarstwa, Wernisaże wystaw fotograficznych).

Cieszy nas, że w jednym miejscu tak idealnie udało się połączyć ze sobą naturę, sztukę i kolejną miłość – dobrą kuchnię. Wierzymy w magię wspólnego stołu; jedzenia, które zbliża i pozwala na niezwykłe podróże smaków i doznań. Wspólne rozmowy, celebrowanie jedzenia, sztuki i piękna okolicy – to wszystko można odnaleźć na wyjątkowych warsztatach kulinarnych w Siedlisku.

O yodze-Jest coś co yoga na pewno Wam zagwarantuje - spokój, szczęście, sprawne ciało i wyciszony umysł - dzięki szczerej, oddanej i konsekwentnej praktyce każdy może to osiągnąć. Dla yogi nie ma znaczenia kim jesteśmy, ani też za kogo się uważamy, nie ma znaczenia nasza przeszłość, ani w jakim miejscu jesteśmy teraz. Każdy kto pragnie zrobić dla siebie coś ważnego, zatroszczyć się o swoje życie, przebić się przez własne ograniczenia oraz paraliżujące schematy swoich myśli i przyzwyczajeń, dzięki yodze znajdzie rozwiązania - wewnętrzną spójność i integrację.

Gdy zaangażujesz się w yogę szybko pojmiesz jak cudowną jest dla Ciebie nagrodą. Od razu poczujesz, że Twoje życie staje się prostsze, że z większą łatwością przystosowujesz się do zmian. A nowa witalność, energia i jasność rozbudzonego umysłu odmienia Twoje relacje z sobą samym i najbliższymi. Yoga ofiaruje Ci z premedytacją zwolnienie tempa, dzięki czemu odnajdziesz bardziej naturalny, spokojny, korzystny dla Twojego ciała i samopoczucia rytm.

Poprzez praktykę uzdrawisz ciało usuwając toksyny, regulując prace narządów wewnętrznych, układu hormonalnego i krążenia.Uwalniasz skumulowane napięcia, uspokoisz układ nerwowy. Dzięki niej niczym " surfer” na falach oceanu zaczniesz dostosowywać się do przypływów i odpływów życia, zamiast z nimi walczyć, a bliscy zaczną doceniać bycie z Tobą. Przeprogramujesz umysł by pracował dla Ciebie a nie przeciwko Tobie. A gdy zgłębisz tajniki yogi i jej naturalny przyjazny rytm, w którym jest przestrzeń, aby się zatrzymać, oddychać, czuć, rozluźnić się i jasno postrzegać, zobaczysz wyraźnie najcenniejszą rzecz: siebie samego i swoje wyjątkowe życie.