LifeFree.pl

Ośrodek rozwoju w Polu - Gajrowskie

Ośrodek Pracy w Polu - fot.
  • Nazwa: Ośrodek rozwoju w Polu
  • Miejscowość: Gajrowskie, warmińsko-mazurskie
  • Adres: Gajrowskie 12a
  • Telefon: 502 351 161 – Bartosz Płazak; 690 939 008 – Agata Brzóska
  • E-mail: bartosz.plazak@gmail.com, brzoskaagata@gmail.com
  • WWW: strona www

Zapraszamy do miejscowości Gajrowskie na Mazurach.  Tu organizujemy warsztaty i spotkania rozwojowe.  Tu tworzymy ośrodek rozwoju osobistego i duchowego.

Ośrodek pracy „W Polu” stworzyliśmy by mogły się w nim odbywać warsztaty rozwojowe dla małych grup. Prowadzimy tu zajęcia Fundacji Rozwiń Skrzydła, Holistycznej Szkoły Trenerów, treningi psychologiczne, arteterapii, choreoterapii, pracy z oddechem, ustawień systemowych, zajęcia terapeutyczne w różnych systemach, oraz inne, łączące w sobie elementy z pogranicza coachingu, malarstwa, tańca, muzykowania, fotografii, pracy z ciałem, jogi, medytacji… Szczególne miejsce zajmują warsztaty ekoświadomości, które dzieją się w  naszych lasach, nad jeziorami, na łąkach i mazurskich pagórach.  To co łączy wydarzenia ośrodka „W Polu” to praca ze świadomością i równowagą, w podejściu holistycznym

Stawiamy na jakość spotkań grupowych jakie odbywają się w naszym ośrodku. Dbamy by liczebność grup nie była zbyt duża, by każdy uczestnik miał przestrzeń dla siebie, zapraszamy doświadczonych nauczycieli. Preferujemy wspólnotowy sposób przebywania w ośrodku. Nie mamy służb gotujących i sprzątających. Dzięki temu również dostępność naszego ośrodka zwiększa się.  Dążymy do uzgadniania zasad współpracy, preferujemy współorganizację wydarzeń w zakresie logistyki i promocji.

Położenie i sposób budowy naszego domu wynika wprost z idei wracania do natury. Natury człowieka i  naszego naturalnego otoczenia. Wybudowany jest właśnie w tym miejscu i w taki sposób by wspierać naszych gości w ich drodze do ich własnej natury. Sposób współpracy i organizacji zdarzeń w ośrodku wspiera wartości, którymi się kierujemy i chcemy na nich opierać to co wnosimy do świata.

Nasze wartości:

 to świadomość, wolność, przestrzeń, proces, kreacja, wspólnota.

O Ośrodku:

Nasz dom jest zbudowany ze słomy drewna i gliny,  starych materiałów takich jak 100 letnie dachówki, 100 letnie drewno z młyna z poprzedniej epoki, cegły rozbiórkowej. Okna są uszczelnione owczą wełną ;). Materiały jak glina, wapno i drewno pochodzą z najbliższej okolicy. Ograniczyliśmy do niezbędnego minimum nowoczesne rozwiązania. Dom zaprojektowany został tak by pasował do zabudowy  otaczającej go wsi mazurskiej. Stoi więc na planie prostokąta, ma dwuspadzisty dach z czerwoną dachówką, jest pomalowany na biało i ma drewniane wykończenia.

To co najważniejsze jednak  w domu to wnętrze. Dzięki naturalnym materiałom, wewnątrz panuje wyjątkowo przytulna, cicha, ciepło wibrująca energia.  W chłodniejsze wieczory piec daje ciepło prawdziwego ognia, a dom odpowiada mu pięknym spokojnym oddechem ziemi.

 

Wydarzenia

Ośrodek Pracy w Polu - fot.

Lato Leśnych Ludzi

Warsztaty
2018-08-18 - 2018-08-25
W nawiązaniu do doświadczeń zgromadzonych na obozach w Republice Ściborskiej wracamy z propozycją warsztatów LATO LEŚNYCH LUDZI DLA OJCÓW I SYNÓW w nowej koncepcji programowej. ZAPRASZAMY do udziału w III edycji warsztatów. Wiemy, że w dzisiejszym świecie ojcowie i synowie TĘSKNIĄ za niezakłóconym byciem ze sobą. Szybkość i wymagania naszego codziennego życia często zabierają ENERGIĘ i czas na GŁĘBOKIE uczestnictwo we wspólnocie ojca i syna.
WCZASY Z PRACĄ W POLU  USTAWIENIA SYSTEMOWE DLA ZDROWIA, RODZINY I KARIERY

WCZASY Z PRACĄ W POLU: USTAWIENIA SYSTEMOWE DLA ZDROWIA, RODZINY I KARIERY

Warsztaty
2018-08-26 - 2018-08-31
Zapraszamy na warsztat ustawień systemowych, którego celem jest umożliwienie uczestnikom realnej poprawy samopoczucia oraz partnerskiego, rodzinnego, społecznego i zawodowego funkcjonowania. Każda z osób będzie miała możliwość przepracowania zasadniczego problemu / problemów z obszaru swojego życia psychicznego, osobistego i zawodowego.
Magnetyczna Kobieta. W tańcu z energią kobiecą i męską

Magnetyczna Kobieta. W tańcu z energią kobiecą i męską

Warsztaty
2018-09-07 - 2018-09-09
Warsztat weekendowy dla kobiet. NA MAZURACH „Męskość kieruje, kobiecość zaprasza.” David Deida Magnetyczna Kobieta przyciąga innych swoim światłem, które emanuje z jej wnętrza. Inspiruje swoją promienną kobiecością, otwartością i radością a także żywą obecnością i kreatywnością w tworzeniu. W swobodzie tańczy ze swoją kobiecą i męską energią spełniając się w relacji ze sobą i z innymi.
Ja Kobieta - Ja Mężczyzna. Wspólna podróż w tańcu

Ja Kobieta - Ja Mężczyzna. Wspólna podróż w tańcu

Warsztaty
2018-09-14 - 2018-09-16
Ja Kobieta - Ja Mężczyzna. Wspólna podróż w tańcu. Zapraszamy Cię na 3 dniowy warsztat, podczas którego będziemy tańczyć swój taniec, kobiety i mężczyźni. Podczas pracy warsztatowej przez dwa dni pracować będziemy oddzielnie. Męską grupę poprowadzi Marcin Jaguar Kuc. A Żeńską Dorota Komasa. Spotykać się będziemy wspólnie w przestrzeni kuchni, przy przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. A także ostatniego dnia, gdzie spotkamy się we wspólnej tanecznej przestrzeni. Aby to co odkryjemy mogło zaistnieć.

Galerie zdjęć