LifeFree.pl

Folwark Ruchenka - Ruchna

ruchenka
  • Nazwa: Folwark Ruchenka
  • Miejscowość: Ruchna, mazowieckie
  • Adres: Ruchna 185
  • Telefon: 600 668 998
  • E-mail: kontakt@folwarkruchenka.pl
  • WWW: strona www

Zaskoczymy Cię wyjątkową atmosferą; bez nadęcia, sztuczności i wymuszonej elegancji. Wokół naszej stodoły odnajdziesz prawdziwą chillową przestrzeń; leżaki, hamaki, dwa przestronne tarasy przy stodole, drewniane alejki przy naszych ogrodach.

W roku 2018 planujemy oddać do użytku prawdziwie ekscentryczne, plenerowe "SPA Ruchenka" z baliami wodnymi oraz pierwszy etap treningowego pola golfowego.

Posiadłość zlokalizowana jest w województwie mazowieckim, nieco ponad godzinę drogi na wschód od Warszawy.

Wśród przedwojennych zabudowań prawdziwą perłą architektury cieszy się wspaniale zachowana stodoła z drewnianego bala. Stodoła została zbudowana przez pradziadków właściciela w 1933 roku. Jest to najstarsza w Polsce, oryginalnie zachowana stodoła, profesjonalnie przygotowana pod kątem organizacji przyjęć.

Powierzchnia 170m2 gotowa jest pomieścić do 150 osób (długie prostokątne stoły + parkiet) oraz do 200 osób z „gwieździstym parkietem".

Klimatycznym meblom oraz industrialnym dekoracjom blasku dodaje ponad 400'ta żarówek zawieszonych nad stołami, parkietem i ogrodem gdzie podczas przyjęć spędzamy najwięcej czasu. Wprost ze stodoły wychodzi się na ogromny zagospodarowany teren nastawiony na ekscytujące obcowanie z naturą.

Podczas renowacji nasza stodoła zyskała nowe niezwykle elementy, np potężne przeszklenia które wypełniają wnętrza wierzei. Również jeden róg stodoły otwiera się poprzez przesuwne drzwi stworzone z oryginalnej ściany-okutej w dyskretną stalową ramę. Otwierany narożnik naturalnie powiększa stodołę o duży, drewniany-70-metrowy taras, który podczas przyjęć w bardzo naturalny sposób integruje wszystkich gości.

Na terenie Folwarku posiadamy kilka pokoi, wykończonych w loftowym klimacie z łazienkami. Kolejne planujemy wykończyć na sezon 2019.

Dla gości otwartych na survivalową przygodę polecamy skorzystanie z naszego pola namiotowego. Gotowe są już dwa prysznice polowe z ciepłą wodą, umywalki oraz wychodek. Obozowisko organizujemy wokół dużego przygotowanego miejsca na ognisko. Możliwe jest również zorganizowanie dużych namiotów od miejscowej drużyny harcerskiej (namioty 10-osobowe, łóżka kanadyjki, materac, prześcieradło - śpiwór i poduszeczka we własnym zakresie).

Jeżeli zależy Wam na noclegu dla większej ilości osób w hotelowych warunkach to w odległości do kilku kilometrów od Folwarku znajduje się spora ilość miejsc noclegowych w atrakcyjnych cenach. Pomożemy Ci w organizacji pokoi i transportu.

Nie posiadamy kuchni, jednak udostępniamy oddzielny duży budynek dla firm cateringowych; z przyłączem siłowym, bieżącą wodą oraz osobną bramą wjazdową. Dodatkowo na terenie Folwarku udostępniamy dużego grilla, który swobodnie może obsłużyć całe przyjęcie. Chętnie polecimy Ci firmy, które już się u nas sprawdziły i które na pewno sprostają Twoim wymaganiom. Pozostajemy do dyspozycji.