LifeFree.pl

Dwór Warblewo - Polanów

Dwór Warblewo
  • Nazwa: Dwór Warblewo
  • Miejscowość: Polanów, zachodniopomorskie
  • Adres: Warblewo 12
  • Telefon: (94)31- 88- 151 lub 604 790 145
  • E-mail: kmazulis@tlen.pl
  • WWW: strona www

Dwór Warblewo położony jest w pobliżu szlaku kajakowego rzeki Grabowa, może być doskonałą bazą wypadową. Trasa przygotowana w ramach Leśnego Kompleksu Turystycznego Nadleśnictwa Polanów. Początek trasy na moście przy drodze z Polanowa na Wielin (jadąc w kierunku Sławna należy 5 km za Polanowem skręcić w prawo). Zakończenie trasy przed miejscowością Buszyno, na stanicy z utwardzonym kamieniami brzegiem i drewnianymi wiatami. Trasa wymagająca, na 4-6 godzin płynięcia.

Każdemu kto ma dość hałaśliwych, zatłoczonych ulic, szalonego wyścigu z czasem, oferujemy najwspanialsze, wolne od stresów, spokojne dni w czystej, nieskażonej okolicy, gdzie lasy pachną żywicą, pola kwitną ziołami, a wody czystych jezior rzek i jezior zapewniają ochłodę w upalne dni lata.

Rano budzą Cię ptaki swoimi trelami, koguty obwieszczają dzień, a konie rżeniem witają gospodarzy i gości. Możecie brać czynny udział w obcowaniu z przyrodą i zwierzętami. Zapewniamy Was, że będziecie przyjęci ze staropolską gościnnością i serdecznością. Nie będziecie się czuli obco i bezosobowo jak w wielkich hotelach czy renomowanych kurortach.

Nie oferujemy wyszukanych dań, ale proste, zdrowe jedzenie z własnych produktów, przyrządzone według przepisów tradycyjnej polskiej kuchni. Na pewno nie będziecie się nudzić. Dzieci zapoznają się ze zwierzętami i mogą własnoręcznie nazbierać jagód czy grzybów, pojechać bryczką w okoliczne lasy, pojeździć konno lub rowerem i wyhasać do woli.

Wieczorami organizujemy ogniska. Obok domu, nad stawem mamy specjalne miejsce. Znajdują się tam drewniane ławki, przygotowane drewno. Wieś ma swoje uroki i niepowtarzalną atmosferę. Tutaj czas ma inny wymiar. Obcowanie z przyrodą wycisza emocje i koi skołatane nerwy - regeneruje cały organizm. Wieczory przy ognisku z wesołą pieśnią długo zostają w pamięci.